Grzejniki konwektorowe należą do jednych z najmniejszych dostępnych na rynku

Grzejniki konwektorowe należą do jednych z najmniejszych dostępnych na rynku

by Pawelo

Grzejniki konwektorowe należą do jednych z najmniejszych dostępnych na rynku oraz cechują się niezwykle niską wagą oraz łatwością obsługi – ze względu na rozmiar i wagę można zamontować je praktycznie wszędzie. Mogą służyć za główne źródło ciepła, lecz zazwyczaj używane są jako jego dodatkowa forma grzewcza, w przypadku gdy standardowe ogrzewanie w danym budynku czy mieszkaniu nie spełnia naszych oczekiwań. Działają na zasadzie zasysania od dołu powietrza znajdującego się w domu, następnie jego ogrzania, a zarazem powolnego wypuszczania w górę i rozniesienia się po zamkniętej powierzchni.

Głównymi zaletami ogrzewania konwektorowego jest jego energooszczędność oraz proekologiczne działanie, poza tym cechują się one dużą mobilnością – grzejniki te reguluje się niezwykle łatwo, co przekłada się na szybkie indywidualne ustawienia w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się co najmniej jeden grzejniki konwektorowe. Większość dostępnych modeli zawiera w sobie termostat, który odpowiada za ustawienie dokładnej temperatury w pokoju, bardziej rozbudowane opcje posiadają elektroniczną możliwość programowania – co rozwija przed nami duże możliwości pod względem modyfikacji oraz przekłada się na comiesięczne ograniczenie kosztów.

Grzejniki konwektorowe sprawdzają się najlepiej w pomieszczeniach mniejszych, głównie o przeznaczeniu użytkowym lub mieszkalnym o maksymalnej powierzchni do 25m2 – to właśnie wtedy są najbardziej wydajne. Oprócz tego ważne jest, jeżeli zależy nam na równomiernym ogrzaniu danego pomieszczenia, aby konwektor umieścić zaraz na ścianie pod oknem. Poza tym grzejników konwektorowych NIE wolno umieszczać w łazience, jeżeli nie posiadają one odporności na krople wody.