Projekt Boungler Forum


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gwałtowna pogoda w Polsce i Europie
Autor Wiadomość
WarBlok Offline
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
******

Liczba postów: 1,048
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 32
Post: #1
Gwałtowna pogoda w Polsce i Europie
Prawie pół tysiąca razy interweniowali w czasie ostatniej doby strażacy w związku z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Najtrudniejsza sytuacja - według rzecznika Komendy Głównej PSP Pawła Frątczaka - była w woj. mazowieckim, podlaskim i lubelskim.- W sumie strażacy interweniowali 470 razy. Najwięcej akcji - bo 333, związanych było z usuwaniem wody, m.in. z zalanych piwnic. W 96 przypadkach usuwaliśmy połamane przez wiatr drzewa" - powiedział Frątczak.Z kolei w ponad 40 przypadkach strażacy zabezpieczali budynki zagrożone podtopieniami. - Nie miało to jednak związku z wylewaniem rzek, a z faktem, że w wielu miejscach opady były tak intensywne, że grunt nie był już w stanie przyjmować wody - dodał rzecznik.

Jak zaznaczył najtrudniejsza sytuacja był na Mazowszu, Podlasiu i w woj. lubelskim.- Dodatkowo nad miejscowością Dybła (woj. podlaskie) przeszła trąba powietrzna. Zerwała cztery dachy, w tym jeden z budynku mieszkalnego - powiedział Frątczak.Z danych straży pożarnej wynika, że mimo intensywnych opadów stany alarmowe rzek zostały przekroczone w trzech miejscach, na Kamiennej (woj. świętokrzyskie) i Wieprzu (woj. lubelskie).http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...akcji.html

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-21-2011 02:09 PM przez WarBlok.)
07-07-2011 10:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WarBlok Offline
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
******

Liczba postów: 1,048
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 32
Post: #2
Trąba powietrzna w Polsce. "Porywała drzewa"
Lokalna trąba powietrzna przeszła wczoraj wieczorem przez miejscowość Dybła koło Grajewa. - Powyrywała kilkadziesiąt drzew, a także uszkodziła i zerwała cztery dachy, w tym jeden na budynku mieszkalnym. Na szczęście nic nikomu się nie stało - mówi Paweł Frątczak ze straży pożarnej.W ciągu ostatniej doby strażacy w całej Polsce interweniowali ponad 470 razy. Najczęściej usuwali skutki burz i ulew. - Strażacy przeprowadzili najwięcej interwencji związanych z wypompowywaniem wody z zalanych obiektów i ulic. Prawie stukrotnie usuwali powalone drzewa, oraz w ponad czterdziestu przypadkach zabezpieczali budynki przed zalaniem w związku z lokalnymi przyborami wód w niektórych rzekach w Polsce - dodaje strażak.Miejsce zdarzenia w Zumi.plNajwięcej interwencji przeprowadzono w województwie mazowieckim, lubelskim i podlaskim. Stany alarmowe na rzekach przekroczone są w trzech miejscach - na rzece Kamiennej w miejscowościach Wąchock oraz Bzin, oraz na rzece Wieprz w miejscowości Nielisz.http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/bia...omosc.html

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
07-07-2011 03:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WarBlok Offline
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
******

Liczba postów: 1,048
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 32
Post: #3
IMGW ostrzega: burze z gradem i silny wiatr
IMGW ostrzega: burze z gradem i silny wiatrNa dużych obszarach kraju, głównie w Polsce centralnej i wschodniej, możliwe są gwałtowne burze połączone z opadami gradu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Porywy wiatru mogą sięgać do 90 km/h.

Wyładowania atmosferyczne mogą wystąpić po południu i w nocy z niedzieli na poniedziałek szczególnie w województwach: świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, lubelskim, podkarpackim, łódzkim, wielkopolskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim i podlaskim.Według prognoz, połączony z burzami wiatr może osiągać w porywach od 70 do 90 km/h, zaś opady deszczu wyniosą od 15 do 30 mm, lokalnie mogą sięgnąć 40 mm na metr kw.Przewidywane w ciągu najbliższej doby burzowe opady deszczu spowodują wzrost stanu wód w województwach mazowieckim, łódzkim i świętokrzyskim.Gwałtowny wzrost stanu wód dotyczyć może, jak zaznacza IMGW, małych rzek - głównie w zlewniach Pilicy, Radomki, Bzury i Liwca. Dlatego, jak ostrzegają meteorolodzy, trzeba zachować ostrożność podczas przebywania nad brzegami rzek. Mogą także wystąpić lokalne podtopienia niektórych terenów.http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...wiatr.htmlMiałem dziś pod Kielcami mały pokaz podczas powrotu do domu małe oberwanie chmury i silny wiatr, nic przyjemnego.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
07-10-2011 02:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WarBlok Offline
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
******

Liczba postów: 1,048
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 32
Post: #4
Po gwałtownych burzach podtopienia w Gdyni
Po gwałtownych burzach, jakie przeszły nad Pomorzem, w Gdyni w okolicy rzeki Chylonki doszło do zalania kilku mieszkań - podaje TVN24. Strażacy wypompowują wodę z zalanych pokojów, piwnic i samochodów.

Jak informuje IMGiW, Polska jest obecnie pod wpływem niżu znad Cieśnin Duńskich. W nocy nad północną i zachodnią częścią Polski przeszły gwałtowne burze i intensywne opady deszczu. Z kolei dzisiaj burze możliwe są w centrum i na wschodzie kraju.http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...Gdyni.html

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
07-14-2011 10:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skywalker Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 1,324
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 27
Post: #5
RE: Po gwałtownych burzach podtopienia w Gdyni
Mieszkam niedaleko. Sytuacja się powtarza, już był problem z Chylonką, przynajmniej w zeszłym roku, ale pewnie i więcej przypadków było.

A deszczyk rzeczywiście gwałtowny.

SIC VIS PACEM, PARA BELLUM
07-14-2011 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WarBlok Offline
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
******

Liczba postów: 1,048
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 32
Post: #6
Trąby powietrzne w Łódzkiem i na Mazowszu. "Szkody są bardzo duże".
Silne burze i ulewy w województwie łódzkim. Porywisty wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. W niektórych miejscach pojawiły się również trąby powietrzne. Najbardziej ucierpiały gminy: Białaczów, Żarnów, Paradyż i część gminy Opoczno. Na miejscu zjawił się premier Donald Tusk. - Mamy środki na odszkodowania dla ofiar kataklizmu - zapowiedział.Wichura przeszła przez trzy powiaty Mazowsza: przysuski, białobrzeski i radomski. W akcji usuwania skutków trąby powietrznej uczestniczy w sumie ok. 50 jednostek straży.Do miejscowości Kolonia-Sady w powiecie przysuchskim, gdzie odnotowano największe straty, przyjechał premier Donald Tusk. Szef rządu zorganizował na miejscu krótki briefing prasowy na temat skutków kataklizmu. Powołano także sztaby kryzysowe, które zajmą się zniszczeniami."Mamy środki na odszkodowania"- Będziemy stosowali różne wiązane modele pomocy - powiedział premier, podkreślając, że niezależnie od tego, czy zniszczone domy były ubezpieczone czy nie, poszkodowani i tak będą mieli prawo ubiegać się o odszkodowanie od skarbu państwa.Donald Tusk zauważył również, że kataklizm zniszczył jednak nie tylko budynki, ale i pola uprawne. - Mieszkańcy mówią nam, że nic nie da się z nich uratować, ale mamy przewidziane środki na pomoc - obiecał i dodał, że rząd odłożył "relatywnie dużo pieniędzy" na pomoc ofiarom klęsk żywiołowych.Połamane drzewa blokują drogi- Szkody są bardzo duże - powiedział dyżurny Straży Pożarnej w Opocznie. Szacuje on, że około 300 budynków w czterech gminach zostało uszkodzonych lub zniszczonych. Dodaje, że nie ma ofiar w ludziach.Gwałtowne burze dotknęły też sąsiednie powiaty, m.in. radomski. Na niektórych terenach, m.in. w gminie Radzanów oraz w powiecie przytockim, zaobserwowano trąby powietrzne. W południowych gminach powiatu białobrzeskiego doszło licznych uszkodzeń konarów i drzew.Tam strażacy starają się w pierwszej kolejności udrożnić drogi, by móc dotrzeć z pomocą do potrzebujących. W wyniku wyładowań atmosferycznych doszło do dwóch pożarów obiektów, które udało się ugasić.- Na razie mamy informacje o kilku dachach zerwanych z budynków mieszkalnych i gospodarczych. Cały czas przyjmujemy jednak kolejne zgłoszenia. Usuwamy też powalone drzewa i połamane gałęzie, które blokują drogi - powiedział dyżurny straży.Synoptycy ostrzegają, że po południu i w nocy w Łódzkiem i Mazowieckiem mogą się jeszcze pojawiać kolejne gwałtowne burze.http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...duze_.html

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
07-14-2011 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
darnok Offline
Member
***

Liczba postów: 67
Dołączył: Dec 2010
Reputacja: 3
Post: #7
RE: Trąby powietrzne w Łódzkiem i na Mazowszu. "Szkody są bardzo duże".
i znowu zabiorą fundusze niepełnosprawnym i inne.
07-15-2011 08:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WarBlok Offline
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
******

Liczba postów: 1,048
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 32
Post: #8
RE: Trąby powietrzne w Łódzkiem i na Mazowszu. "Szkody są bardzo duże".
No i przewidziałeś Darnok.

Tusk ogląda zniszczenia po trąbach powietrznych. I obiecuje pomoc. - Mamy środki

Silne burze i ulewy w centralnej Polsce. Porywisty wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. W niektórych miejscach pojawiły się trąby powietrzne. Najbardziej ucierpiały gminy: Białaczów, Żarnów, Paradyż i część gminy Opoczno. Na miejscu zjawił się premier Donald Tusk. - Mamy środki na odszkodowania dla ofiar kataklizmu - zapowiedział.

Wichura przeszła przez trzy powiaty Mazowsza: przysuski, białobrzeski i radomski. W akcji usuwania skutków trąby powietrznej uczestniczy w sumie ok. 50 jednostek straży.

Do miejscowości Kolonia-Sady w powiecie przysuchskim, gdzie odnotowano największe straty, przyjechał premier Donald Tusk. Szef rządu zorganizował na miejscu krótki briefing prasowy na temat skutków kataklizmu. Powołano także sztaby kryzysowe, które zajmą się zniszczeniami.

"Mamy środki na odszkodowania"

- Będziemy stosowali różne wiązane modele pomocy - powiedział premier, podkreślając, że niezależnie od tego, czy zniszczone domy były ubezpieczone czy nie, poszkodowani i tak będą mieli prawo ubiegać się o odszkodowanie od skarbu państwa.

Donald Tusk zauważył również, że kataklizm zniszczył jednak nie tylko budynki, ale i pola uprawne. - Mieszkańcy mówią nam, że nic nie da się z nich uratować, ale mamy przewidziane środki na pomoc - obiecał i dodał, że rząd odłożył "relatywnie dużo pieniędzy" na pomoc ofiarom klęsk żywiołowych.

Połamane drzewa blokują drogi

- Szkody są bardzo duże - mówi dyżurny Straży Pożarnej w Opocznie. Szacuje on, że około 300 budynków w czterech gminach zostało uszkodzonych lub zniszczonych. Nie ma ofiar w ludziach.

Gwałtowne burze dotknęły też sąsiednie powiaty, m.in. radomski. Na niektórych terenach, m.in. w gminie Radzanów oraz w powiecie przytockim, zaobserwowano trąby powietrzne. W południowych gminach powiatu białobrzeskiego doszło licznych uszkodzeń konarów i drzew.

Tam strażacy starają się w pierwszej kolejności udrożnić drogi, by móc dotrzeć z pomocą do potrzebujących. W wyniku wyładowań atmosferycznych doszło do dwóch pożarów obiektów, które udało się ugasić.

- Na razie mamy informacje o kilku dachach zerwanych z budynków mieszkalnych i gospodarczych. Cały czas przyjmujemy jednak kolejne zgłoszenia. Usuwamy też powalone drzewa i połamane gałęzie, które blokują drogi - powiedział dyżurny straży.

Synoptycy ostrzegają, że w nocy w Łódzkiem i Mazowieckiem mogą się jeszcze pojawiać kolejne gwałtowne burze.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1...ch__I.html

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
07-15-2011 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WarBlok Offline
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
******

Liczba postów: 1,048
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 32
Post: #9
Gradobicie nad Szczawnicą
Po południu nad Szczawnicą doszło do wielkiego oberwania chmury. Z nieba padał grad wielkości piłeczek do golfa. Intensywne opady trwały zaledwie 15 minut, ale zalane zostało wiele domów i gospodarstw. Zdjęcia i filmy z ulewy umieszczali w serwisie Kontaktu Reporterzy 24.Jak w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 poinformował Józef Gacek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, strażacy starają się na bieżąco usuwać skutki obfitej ulewy. Do tej pory dostali już kilkanaście zgłoszeń. Większość z nich dotyczy zalanych piwnic, w których utrzymuje się kilkanaście centymetrów wody."Biały szkwał połączony z burzą nawiedził Szczawnicę ok. godziny 16. Grad, bo o nim mowa, miał wielkość piłeczki pingpongowej. Według świadków wiele samochodów ma poniszczone karoserie bądź powybijane szyby, wiele budynków i ogródków przydomowych ma nieciekawy wygląd"http://kontakt24.tvn.pl/raport,uwaga-na-...22208.html

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
07-15-2011 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WarBlok Offline
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
******

Liczba postów: 1,048
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 32
Post: #10
RE: Trąby powietrzne w Łódzkiem i na Mazowszu. "Szkody są bardzo duże".
Nawałnice nad Polską: zniszczone budynki, pozrywane dachy

Bilans strat po przejściu trąb powietrznych w województwie łódzkim i mazowieckim to 1121 zniszczonych lub uszkodzonych budynków, w tym 507 mieszkalnych. Niektóre z uszkodzonych budynków nie nadają się do zamieszkania. Zniszczonych jest także 7400 tuneli foliowych ? powiedział w TVN24 Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

Mazowsze

W czwartek nad południowym Mazowszem przeszła silna trąba powietrzna. Najbardziej ucierpiał powiat przysuski, gdzie wichura zerwała dachy z kilku domów, przewracała drzewa, zrywała linie energetyczne.

Wichura przeszła przez trzy powiaty Mazowsza: przysuski, białobrzeski i radomski - poinformował kpt. Karol Kierzkowski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Łódzkie

Blisko 200 uszkodzonych budynków mieszkalnych i gospodarczych, zerwane dachy, powalone drzewa, uszkodzone linie energetyczne oraz zalane piwnice - to efekt nawałnicy, jaka przeszła nad powiatem opoczyńskim (Łódzkie). Najbardziej ucierpiały gminy: Białaczów, Żarnów, Paradyż i część gminy Opoczno.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lod...omosc.html

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
07-16-2011 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozmowy klimatyczne 2013 w Polsce skywalker 0 2,750 12-08-2012 12:33 PM
Ostatni post: skywalker
  Możliwy huragan w Europie w przyszłym tygodniu skywalker 0 2,827 10-29-2012 05:20 PM
Ostatni post: skywalker

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów