Projekt Boungler Forum

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak moje pieniądze są marnotrawione?
Autor Wiadomość
Pozyskiwacz Offline
Member

Liczba postów: 143
Reputacja: 21
RE: Jak moje pieniądze są marnotrawione?
(03-31-2012 12:41 PM)Alienator napisał(a):  no zwyczajnie mi rece opadają. Kto nas wpieprzył w takie g...no?

To dopiero początek, jeszcze dużo kasy trzeba z nas wydusić żeby pospłacać stare i nowe długi http://www.nacjonalista.pl/2012/07/02/skok-na-kraj/

No i co ? Dalej ktoś myśli że ten rząd sobie nie poradzi?Confused
07-03-2012 06:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kozmikus Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 28
Reputacja: 0
Sami się wpieprzamy. Trwa to już trochę, ale idzie nam doskonale.
07-03-2012 11:30 PM
Ciek Offline
Member

Liczba postów: 146
Reputacja: 17
Szczerze mówiąc to coraz bardziej sceptycznie podchodzę do czegoś takiego jak „oszczędzanie”. W co by człowiek się nie władował to jest bardzo duża szansa, że go wyleszczą. Nawet tradycyjne „bezpieczne” środki lokowania majątku takie jak metale i nieruchomości ostatnio strasznie się rozchwiały – wartość nieruchomości określa głównie decyzja urzędnika (zagospodarowanie przestrzenne, wymiar podatku od nieruchomości, dostępność kredytów), a notowania metali stanowią odzwierciedlenie gier dużych graczy kontrolujących te niezbyt duże rynki więc jakiekolwiek prognozy również można sobie wsadzić d… Akcje, obligacje i papierowy pieniądz to chyba każdy widzi, że to forma jakieś ruletki.

Dlatego myśląc o „emeryturze” myślę raczej nie o „pieniądzu” tylko o samowystarczalności. Domek na wsi, ogród, kilka maszyn by się zbytnio nie przemęczać, kiedyś może jakieś zwierzęta. Na wsi przynajmniej jest większe prawdopodobieństwo utrzymania się przy życiu niż w mieści bo trzeba pamiętać, że do życia potrzebne jest powietrze, woda, jedzenie i dopiero w następnej kolejności pieniądze.

Poczekamy, zobaczymy, a na deser proponuję:

http://globalizacja.org/node/490

„Cena państwa 2012: zapłacimy 10 proc. podatków więcej niż rok temu. Osoba otrzymująca przeciętne wynagrodzenie odda państwu aż 2235 zł więcej niż rok wcześniej – wynika z najnowszego raportu Instytutu Globalizacji pt. „Cena państwa 2012”.

Czym się różni komunizm od socjalizmu - zapytał wnuczek dziadka - Komuniści od razu strzelają w łeb, socjaliści męczą przez całe życie. (A. Gacparski)
07-04-2012 08:06 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz