Projekt Boungler Forum


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzrost aktywności sejsmicznej - szczyt 2013-2015
Autor Wiadomość
skywalker Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 1,324
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 27
Post: #1
Wzrost aktywności sejsmicznej - szczyt 2013-2015
Zdaje się, że tego jeszcze tutaj nie było, więc wkleję, chociaż dla mnie to nie są nowe wieści.

Organizacja GNFE już w 2010 wysłała ostrzeżenie o przechodzeniu naszej planety do nowej ery aktywności sejsmicznej. Szczyt zmian ma wypaść w latach 2013-2015, czyli jeszcze wszystko przed nami. List został wysłany do ONZ i państw świata.


http://www.geo-change.org/
http://www.seismonet.org/
[Obrazek: GNFE.jpg]Wersja PL zapożyczona z tąd
http://gdansk-suchanino.mojeosiedle.pl/v...1c93caebfe

KOMUNIKAT o problemach Globalnych Zmian Środowiska, "GEOCHANGE", który przedstawia zagrożenia, opracowany dla ONZ, Unii Europejskiej, Organizacji Międzynarodowych i Rządów Państw.
http://www.geo-change.org/ 4-09_2010 r.

Ten komunikat został wydany w imieniu czołowych organizacji międzynarodowych, uniwersytetów, instytutów naukowych i ośrodków naukowo technicznych i naukowców różnych krajów. Komunikat został opracowany i wydany przez World Organization for Scientific Cooperation (WOSCO) [Światowa Organizacja Współpracy Naukowej] i Global Network for the Forecasting of Earthquakes (GNFE) [Globalna Sieć Przewidywania Trzęsień ziemi].

Komunikat „GEOCHANGE” odnosi się do naturalnych zmian środowiska będących skutkiem czynników endogennych, egzogennych i kosmicznych, a szczególności wynikających z działalności słonecznej i innych procesów mających miejsce w systemie Słonecznym, które mogą w konsekwencji zagrozić istnieniu rodzaju ludzkiego.

Wielorakie zebrane fakty naukowe potwierdzają powiększanie się zmian środowiska o uniwersalnym charakterze. Zmiany te wskazują przyśpieszenie tempa wzrostu działalności geodynamicznej Ziemi, które są szczególnie wyraźne, jako trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów. Oczywięcie istnieje wysokie ryzyko zbyt niskich szacunków skali wpływu geologicznych czynników na globalne zmiany klimatu.

Alarmujące fakty mówią o drastycznym przyśpieszeniu przemieszczania się biegunów magnetycznych Ziemi od 1990 r., co stanowi nie tylko katastrofalną konsekwencję dla globalnych zmian klimatycznych, lecz także daje świadectwo energicznych zmian procesów wewnętrznych i zewnętrznych dotyczących Ziemi, które są odpowiedzialne za kształtowanie się biegunów magnetycznych naszej planety. Równocześnie zaobserwowano już w poprzednich 25 latach zmniejszenie intensywności pola magnetycznego Ziemi, a zmniejszyło się przeciętnie o 1,7 %, a w kilku regionach, na przykład, w Południowej części Oceanu Atlantyckiego, nawet o 10%. Należy zwrócić uwagę na to, że pole magnetyczne Ziemi generuje ekran magnetyczny wynikający z „linii pola magnetycznego”, chroniąc biosferę Ziemi przed twardym promieniowaniem kosmicznym, które jest niszczycielskie dla biologicznych form życia.

Koniecznie należy wziąć pod uwagę fakt, że wzrasta kąt wierzchołków (polarnych dziur w magnetosferze na Północy i na Południu), pomiędzy 1990 a 2000 osiągnął już 45°. Promieniowanie wiatru słonecznego z przestrzeni międzyplanetarnej właśnie jest skierowane ku rozszerzającym się tym dziurom, co stanowi ogromną ilość dodatkowych czynników kosmicznych, a energia zaczęła wnikać w obszary polarne, które prowadzą do ogrzewania czap polarnych. przemieszczanie się biegunów magnetycznych Ziemi, a zwłaszcza rozwarcie wierzchołków prowadzi nie tylko do powiększonego przenikania strumieni twardego promieniowania kosmicznego skierowanego ku powierzchni Ziemi, lecz również do redystrybucji ciepła [temperatur] na powierzchni Ziemi, również warstw atmosfery. Takie zmiany redystrybucji ciepła na obszarach Ziemi mogą prowadzić do kształtowania się cyklonów i antycyklonów i posiadają wpływ na globalne zmiany klimatu. Zwykle ten istotny czynnik nie jest uwzględniony w oszacowaniach wpływu egzogennych czynników na globalne zmiany klimatu.

Tymczasem, wzrost wulkanicznej i sejsmicznej działalności, w kontraście do globalnego klimatu zmienia się, może prowadzić do nagłych katastrofalnych konsekwencji dla całych regionów naszej planety: wielu ludzi może zginąć, a populacje na wielkich terytoriach nogą zostać pozbawione schronienia i żywności, a ekonomia wielu państw zostanie zniszczona. Mogą zdarzyć się wielkie epidemie chorób infekcyjnych na niewyobrażalną skalę. Nawet światowa społeczność nie jest gotowa by sprostać takiemu możliwemu zagrożeniu. Tymczasem okresy znacznego wzrostu endogennej działalności podczas geologicznego życia naszej planety były już wiele razy zaobserwowane i wiele wskaźników geologicznych wskazuje, że właśnie rozpoczyna się następny taki okres.

Znane są pojedyncze przykłady silnych trzęsień ziemi i erupcji wulkanów, które powodują wielką liczbę ofiar. Znacznym zniszczeniom w dotkniętych klęską kraju towarzyszy zwykle szeroka międzynarodowa pomoc różnych międzynarodowych organizacji humanitarnych i poszczególnych państw, jednak w przypadku długiego okresu naturalnych kataklizmów na wielką skalę, będą wymagane inne specjalne międzynarodowe środki i prawa administracyjne oraz finansowe mechanizmy zarządzania, koordynacji działań ratunkowych i przywracania ładu w regionach naturalnych nieszczęść.

Komunikat "Geochange"
Dostępna jest Wiedza naukowa zebrana w wielu krajach i doświadczenie z długo-, średnio-, i krótkoterminowych prognoz różnych naturalnych kataklizmów. Jednak w większości przypadków nie są określone reguły podejmowania decyzji, a poszczególne agendy władzy nie określiły działań jakie należy wykonać, gdy nadchodzą przewidywane naturalne kataklizmy. Niepoprawne decyzje i nieskoordynowane działania rządowych i międzynarodowych struktur w podejmowaniu decyzji w przewidywaniu zagrożeń mogą wywołać panikę i dezorganizację działań agend państwowych i służb ratowniczych, co nie tylko zmniejsza efektywność przygotowań do naturalnych kataklizmów, lecz może też spowodować implikację społeczne i psychologiczne w regionach oczekiwanych kataklizmów.
W przypadku braku określonej decyzji dotyczącej reguł podczas zbliżającego się, przewidywanego zagrożenia powoduje podejrzenie o kłamstwa struktur rządowych kraju, gdzie jest przewidywany naturalny kataklizm.
Jednak istnienie dokładnych reguł podejmowania decyzji przez rządy krajów, akceptacja krótkoterminowych przewidywań trzęsień ziemi, erupcji wulkanów i innych naturalnych kataklizmów zapewnią ochronę rządom krajów przed bezpodstawnymi oskarżeniami i pobudzą rozwój technologii przewidywania naturalnych kataklizmów i stosowanie nowych metod.


Planuje:
 Zaadoptować Ramy Konwencji ONZ o "Globalnych Zmianach Środowiska Geologicznego" i założyć w ONZ specjalną Międzyrządową Komisję dotyczącą tym problemów.
 Ustanowić i rozwijać w ONZ Międzynarodowy Program Badań i Prognoz Globalnych Zmian w Środowisku Geologicznym.
 Ustanowić i rozwijać międzynarodowe i prawne normy i mechanizmy do efektywnego zarządzania i koordynacji działań rządów krajów i międzynarodowych organizacji humanitarnych oraz stworzyć instrumenty do odbioru przewidywań naturalnych kataklizmów i zbliżających się zagrożeń wynikłych z globalnych zmian środowiska geologicznego.
 Założyć w ONZ Międzynarodowe Centrum Prognoz Naturalnych Kataklizmów i szybkiego powiadomienia krajów o powstających zagrożeniach.

Załączony plik zawiera również oryginalny tekst Angielski.


Załączone pliki
.doc  KOMUNIKAT o problemach Globalnych Zmian Środowiska.doc (Rozmiar: 45.5 KB / Pobrań: 0)

SIC VIS PACEM, PARA BELLUM
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-22-2012 08:44 PM przez skywalker.)
04-22-2012 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skywalker Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 1,324
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 27
Post: #2
RE: Wzrost aktywności sejsmicznej - szczyt 2013-2015
na temat
http://theextinctionprotocol.wordpress.c...-upheaval/


Wzrost wydobycia ropy i gazu w Stanach zbiega się ze wzrostem ilości trzęsień w rejonie centralnym.
Piszą, że nie są spowodowane przez 'fracking' tylko przez chemię użytą w tym procesie, która dostaje się do podziemnych studni (?)
"Prawie na pewno wywołane przez człowieka"

However, he said there were a few instances when waste water wells, in which chemicals used in fracking are injected deep underground, had triggered seismic activity.
http://www.rawstory.com/rs/2012/04/18/u-...tists-say/

http://survivalist.com/fracking-blamed-earthquake.html
http://thewatchers.adorraeli.com/2012/04...-man-made/


5 teorii NT wzrostu aktywności sejsmicznej
http://www.truthistreason.net/5-theories...c-activity

SIC VIS PACEM, PARA BELLUM
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-22-2012 07:52 PM przez skywalker.)
04-22-2012 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
skywalker Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 1,324
Dołączył: Feb 2012
Reputacja: 27
Post: #3
RE: Wzrost aktywności sejsmicznej - szczyt 2013-2015
Przez pierwszą dekadę XXI wieku było prawie tyle trzesień o sile 6 w skali Richtera, co przez cały XX w., co zaniepokoiło rosyjskich naukowców.
http://www.focus-fen.net/index.php?id=n276315

SIC VIS PACEM, PARA BELLUM
04-23-2012 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
****

Liczba postów: 317
Dołączył: Jan 2011
Reputacja: 23
Post: #4
RE: Wzrost aktywności sejsmicznej - szczyt 2013-2015
Co prawda nie 2013 ale już teraz!

"Rumuński ekspert od sejsmologii ostrzega, że coś jest nie tak z ilością silnych trzęsień ziemi"
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rumuns...sien-ziemi

"Rumuński sejsmolog, Gheorghe Marmurenau twierdzi, że Ziemia ostatnio zdecydowanie za bardzo się trzęsie. Naukowcy nie znajdują wyjaśnienia dla 39 trzęsień ziemi, które wydarzyły się na planecie w ciągu dwóch dni."

Michał
Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam.
04-26-2012 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozmowy klimatyczne 2013 w Polsce skywalker 0 2,748 12-08-2012 12:33 PM
Ostatni post: skywalker

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów