Projekt Boungler Forum

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
www.obywateledecyduja.pl - czy są szanse aby zmienił się ustrój?
Autor Wiadomość
Alienator Offline
Super Moderator

Liczba postów: 332
Reputacja: 12
www.obywateledecyduja.pl - czy są szanse aby zmienił się ustrój?
Zapewne zauważyliście kampanię tv w której reklamuje się strona http://www.obywateledecyduja.pl ?

Myślę że jest to dobry krok w kierunku zmiany ustroju panującego w Polsce. Zastanawia mnie tylko (zakładając że cała ta kampania odniesie pożądany skutek) czy przeciętny Kowalski będzie wiedział czego chce oraz czy nie jest to kolejne narzędzie do manipulacji?

Mnie osobiście bardzo podoba się tworzenie ustaw przez inicjatywę obywatelską, ponieważ ten system bardzo przypomina to co stało się na Islandii, gdzie ludzie wzięli sprawy w swoje ręce.

Myślę również że każdy polityk, który nawet "pierdnie" przeciwko tej inicjatywie a jej żądań nie będzie spełniał obojętnie kogo reprezentuje - niech nie liczy na mój głos w wyborach i tak powinno się tą sprawę postawić.

Osobiście mam już dość całego tego szamba i jestem całkowicie za tym aby ustawy przechodziły przez referendum.

Tym bardziej przekonuję się do tego po sytuacji która miała miejsce wczoraj na Cyprze.

"Właściciele kont bankowych na Cyprze, obawiający się o swoje oszczędności, ruszyli w sobotę do bankomatów, gdy nad ranem nadeszła z Brukseli wiadomość, że będą się musieli przyczynić do ratowania zagrożonego bankructwem państwa – informuje rp.pl."

Rząd Cypru który zapewniał obywateli że ich pieniądze są nienaruszalne a następnie dokonał ich zamrożenia pobierając prawie 6% z WSZYSTKICH lokat bankowych. Czy ktoś to ogarnia? To jest nic innego jak wyciągnięcie wniosków z zachowań innych krajów. Tam zwyczajnie doszli do wniosku że nie ma co dyskutować. Co zatem zrobi Polski rząd w podobnej sytuacji?

Wątek jednak nie o tym. Myślę że warto pogadać o tej stronce i zastanowić się nad realnym ZA i PRZECIW.
03-17-2013 10:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klusownik Offline
Banned

Liczba postów: 63
RE: www.obywateledecyduja.pl - czy są szanse aby zmienił się ustrój?
Osobiscie uwazam, ze lepiej robic cokolwiek niz nie robic nic.
Inicjatywa warta zauwazenia ale nie majaca realnych szans na gleboka i trwala zmiane tego co sie obecnie w kraju wyrabia.

Zeby zrozumiec dlaczego tego typu inicjatywy dalo sie zrealizowac np w Islandii a nie da sie tego zrobic w Polsce trzeba sobie uswiadomic z kim tak naprawde maja oni zamiar rozmawiac o tej zmianie ustroju w Polsce.

Ludzie, ktorzy sa bezposrednimi beneficjentami kapitalizmu kompradorskiego aktualnie panujacego w polsce w zadnym wypadku nie dopuszcza do tego typu zmian.

Nieszkodliwe akcje moga byc tolerowane a nawet pozadane, bo "umiejetnie sterowane" pomoga skanalizowac i rozladowac emocje co bardziej sfrustrowanej czesci spoleczenstwa.

Natomiast z inicjatywami, ktore moga w realny sposob urzeczywistnic te zmiane ustroju beneficjenci rozprawiaja sie "po swojemu"

Tak wiec podsumowujac:
Warto prowadzic dialog tylko trzeba miec do tego partnerow.

A widzi ich ktos?
03-18-2013 06:41 PM
klusownik Offline
Banned

Liczba postów: 63
RE: www.obywateledecyduja.pl - czy są szanse aby zmienił się ustrój?
No i ogladnalem sobie to widowisko w tvp.

Ciekaw jestem czy ktos z Was mysli, ze pan Kukiz rozmawial z Lisem?

No to sie przez chwile zastanowmy po co Lisowi fonowod w uchu. Nudzilo mu sie tak bardzo, ze sluchal sobie w miedzyczasie muzyki?
A moze technik mu podpowiadal do jakiej kamery ma patrzec?

Bardzo zalowalem, ze pan Kukiz nie zapytal Lisa wprost - kto podpowiada panu to co ma pan do mnie mowic?
"Towarzystwo" czuje sie bardzo silne. Nawet sie z takimi rzeczami nie kryja, bo od strony technicznej dalo by sie to zrobic duzo bardziej dyskretnie.

Kibicuje panu Kukizowi, choc szanse na powodzenie tej akcji sa bardzo nieznaczne.
03-20-2013 11:00 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz