Projekt Boungler Forum

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III Wojna Światowa - przewidywania
Autor Wiadomość
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man

Liczba postów: 317
Reputacja: 23
III Wojna Światowa - przewidywania
"Polski analityk: na wykresach widać wojnę. W 2015 lub 2016 r."

http://www.biztok.pl/gospodarka/na-wykre...016_a18908

"- Niecałe 7 lat po panice na giełdach w 1907 roku wybuchła I wojna światowa. Mniej więcej tyle samo minęło od wielkiego kryzysu z lat 30. do II wojny światowej. Z kolei po 7 latach od apogeum kryzysu naftowego z lat 70. w Polsce ogłoszono stan wojenny - wyliczył analityk podczas konferencji "Profesjonalny Inwestor" w Zakopanem. Jego wystąpienie cytuje "Gazeta Wyborcza"."

Michał
Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam.
11-22-2014 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pozyskiwacz Offline
Member

Liczba postów: 143
Reputacja: 21
RE: III Wojna Światowa - przewidywania
Tak jak pisałem na shoucie . Jak ktoś porównuje wybuch I i II wś do stanu wojennego to jak dla mnie powinien się jeszcze pouczyć historii , a nie przedstawiać "analizy".
Podobne klasy analiza była w "Misiu" Barei - "Węgiel jest we wsi- będzie wojna, przed wojna też był".

Co nie zmienia faktu że może mieć rację ze swoimi przewidywaniami. Tylko pasowało by przedstawić normalniejsze argumenty. Organizacja olimpiady też nie zawsze kończy się dla organizatora wojną czy bankructwem. Jak dla mnie bełkot.
11-23-2014 09:03 AM
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man

Liczba postów: 317
Reputacja: 23
Moim zdaniem porównanie do Misia zupełnie nie trafione.
Dla mnie widać związek między tymi wydarzeniami: kryzys gospodarczy, który doprowadza do wojny. A stan wojenny mógł łatwo przekształcić się w wojnę. Gdyby ruscy zdecydowali się wkroczyć do PL, to mogłoby to się skończyć powstaniem narodowym. Do tego mógłby włączyć się zachód/USA i III WŚ gotowa.

Nie jestem analitykiem ale już parokrotnie w swoim otoczeniu (na forum zresztą też) mówiłem, że w najbliższych latach może być nieciekawie. Jak jest kryzys, to co jest najlepsze na pobudzenie gospodarki? Wojna... Ruscy już zaczęli ruchy na Ukrainie...

Michał
Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam.
11-23-2014 09:59 AM
tonieja Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 49
Reputacja: 6
Jest jakaś teoria cykli gospodarczych i koniunkturalnych, to może być i teoria cykli destabilizacji międzynarodowej. Czyli na takich wykresach można dostrzec po prostu "dołki" które wiążą się ze zwiększonym prawdopodobieństwem występowania kryzysów lokalnych oraz konfliktów. Ale wcale nie muszą oznaczać od razu wojny?
11-23-2014 11:33 AM
emir Offline
Senior Member

Liczba postów: 389
Reputacja: 27
Moim zdaniem związek między kryzysem a wojną występuje.
Kryzysy gospodarcze zwiększają presję na grupy rządzące by pozyskać tak środki finansowe jak i dobra materialne, a te jeżeli państwa lub ich przywódcy są agresywne, to chętniej sięgają po rozwiązania siłowe - o ile mają jakieś zaplecze. To dosyć logiczne.
Gdyby traktować te prognozy jako "wyższe prawdopodobieństwo wojny" to moim zdaniem prognoza była by dużo bliższa prawdy. Bo nie zawsze i nie każdy kryzys wywoła wojnę, ale zdecydowanie mniej prawdopodobna będzie gdy wszystkim bardzo dobrze się wiedzie. Wówczas nikt nie chce zmieniać aktualnego status quo, bo wiąże się to z nieuzasadnionym ryzykiem.

szukajcie mnie na boungler.pl
11-23-2014 12:05 PM
Pozyskiwacz Offline
Member

Nie wiem czy dobry wątek, ale zamieszczam link do bloga " słomski.us"

http://slomski.us/2015/02/13/pobor-do-wo...82omski%29

Poświęcony problemom obronności Polski z moim wpisem w komentarzach.Chyba jako jedyny z komentujących nie zgadzam się z autorem...
02-15-2015 12:48 PM
Wojaan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 10
Reputacja: 0
Dziwne ?
Pozyskiwacz TY jako osoba przygotowująca się do PA nie zgadzasz się ze Słomskim w kwestii
PODSTAWOWEJ - należy liczyć na siebie i w miarę możliwości przygotowywać się do wojny obronnej !
Można nie zgadzać się z nim w wielu sprawach (poglądy polityczne, interpretacje historii ) ale motyw przewodni jego wypowiedzi jest moim zdaniem jak najbardziej wart poparcia !
02-16-2015 12:12 PM
Pozyskiwacz Offline
Member

Nie do końca mi o to chodziło. Zgadzam się że trzeba się samemu przygotowywać do obrony na wypadek "W".
Tylko trzeba też spojrzeć prawdzie w oczy i zdać sobie sprawę że tak jak w '39 tak i teraz nie mamy szans na wygranie ew. konfliktu. Po prostu potencjalni przeciwnicy przerastają nas o kilka klas.
I żadna,powszechnie dostępna, broń ręczna nic tu zasadniczo nie zmienia.Chociaż oczywiście podnosi koszty potencjalnego agresora.
Żeby coś zmienić to trzeba by zacząć od rozbudowy potencjału gospodarczego Polski, a na to jest już dawno za późno.
Niestety jedyne wyjście to nadzieja na pomoc ze strony sojuszników. Niestety , dlatego że wszyscy wiedzą czyją matką jest nadzieja. Więc pewnie będzie jak zwykle...
Poza tym totalnie nie zgadzam się z panem Słomskim w jego interpretacji historii.
II RP miała swoje wady, ale wtedy Polska się rozwijała i to bardzo szybko, a dziś się zwija.
02-16-2015 06:25 PM
Wojaan Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 10
Reputacja: 0
Nie jestem żadnym "strategiem" ale słyszałem o tzw. "wojnie asymetrycznej"
Przekonali się o tym wielokrotnie amerykanie... Mimo, że jak piszesz "przerastają nas o kilka klas"
Zresztą nie tylko nas. Uważam, że takich wypowiedzi jak Słomski napisał w swoim blogu mogło by być
więcej. A lepiej jakby jeszcze więcej było głosów poparcia... I nic ,że nie do końca się zgadzamy ze
szczegółami. Moim zdanie jest ważna idea przewodnia : zbrójmy się , przygotowujmy się !
Nieistotne czy potencjalnym agresorem będzie Rosja, Niemcy czy Islam.
Potencjalni wrogowie mogą znaleźć się zawsze...
I dlatego ZAWSZE warto się przygotowywać i liczyć na siebie NIE na sojuszników...
02-16-2015 07:51 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz