Projekt Boungler Forum

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Nowoczesna...PL = nowe PO?
Autor Wiadomość
Alienator Offline
Super Moderator

Liczba postów: 332
Reputacja: 12
Czy Nowoczesna...PL = nowe PO?
Zapoznałem się z tym materiałem:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,T...aid=114f6d

... i się tak zastanawiam jaką formę przybierze teraz PO. Bo jakąś chyba musi. Pod starym szyldem raczej chyba nie ma szans na dalszą karierę.
05-31-2015 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
emir Offline
Senior Member

Liczba postów: 385
Reputacja: 27
RE: Czy Nowoczesna...PL = nowe PO?
Ja tam do polskiej polityki mam (w tym fizycznie) daleko, ale czasem popatrzę albo posłucham co mówią. W ramach przypomnienia co już było, żeby nie dublować nazw Smile :
http://www.wosna5.pl/najwazniejsze_parti..._1989_roku

Co do "NowoczesnejPL" - nie zdziwił bym się, gdyby poszli ręka w rękę z Kukizem. Elektorat, który jest zmęczony skostniałym establishmentem PO i jednocześnie nie jest w stanie strawić postulatów i stylu uprawiania polityki PiS.

szukajcie mnie na boungler.pl
06-01-2015 12:05 AM
amba Offline
Member

Liczba postów: 63
Reputacja: 4
"...Platforma Obywatelska RP
Partia założona 24 stycznia 2001 r. przez Donalda Tuska, Macieja Płażyńskiego i Andrzeja Olechowskiego (zarejestrowana w marcu 2002 r.). Nową partię współtworzyły osoby wywodzące się z Akcji Wyborczej „Solidarność”, z UW i KL-D. Partia opowiada się za zmianą konstytucji w kierunku wzmocnienia władzy prezydenta, za zniesieniem senatu, zakazem finansowania partii politycznych z budżetu państwa, za zniesieniem KRRiT, za zmniejszeniem centralnej administracji i za przeprowadzeniem lustracji. W kwestiach gospodarczych PO zmierza do zreformowania publicznych finansów, do obniżenia podatków i do wprowadzenia podatku liniowego. Do najbardziej znanych jej działaczy należą: Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Jan Maria Rokita, Grzegorz Schetyna czy Julia Pitera..." - z linku emira.
nowoczesna.pl, to wg mnie nowa możliwość uczieczki dla skompromitowanych zdrajców z PO.
http://www.youtube.com/watch?v=AZHSUvcj_Lc - od 3 minuty ciekawe rzeczy Tusk mówi.
Interesujący fakty, to pojawienie się Olechowskiego u Pieńkowskiej i następnie publikacja w TVN sondażu, gdzie nowoczesna.pl wchodzi do parlamentu. Jakim cudem, jak jeszcze nikt o niej nie wiedział - poza założycielami (Balcerowicz, Petru) i kilku usłużnym dziennikarzom.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2015 08:23 AM przez amba.)
06-01-2015 08:23 AM
emir Offline
Senior Member

Liczba postów: 385
Reputacja: 27
Z tego, co doczytałem jednak Kukizowi (jak na razie) zupełnie nie po drodze z "Nowoczesną". Walczy o ten sam elektorat - i chce go dla siebie.
amba: nie za bardzo mogę oglądać youtube (mam duże limity transferu - 7.5GB to 20 Euro - zdaje się drogo w porównaniu z Polską) - co on tam mówi?

szukajcie mnie na boungler.pl
06-02-2015 01:56 AM
amba Offline
Member

Liczba postów: 63
Reputacja: 4
To stary materiał z 2001r. z konwencji PO, z hali Oliwi. Założyciele - Olechowski (obecnie jest szarą eminencją wspierającą nowoczesna.pl), Płażyński i Tusk. Tusk mówi o konieczności zmian. Niestety źaden z ówczesnych postulatów PO nie został zrealizowany. Ciekawie się to ogląda z perspektywy lat i działań PO u steru władzy oraz przefarbowania na nowoczesna.pl - takie same postulaty mają, jak wtedy Platforma.
06-02-2015 06:58 AM
Soger Offline
Member

Liczba postów: 73
Reputacja: 12
"Kropka nad i" Paweł Kukiz 06-07-2015
https://www.youtube.com/watch?v=jCBWjZ6i-Lg
07-07-2015 08:22 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »